waktu kite

Wednesday, 1 July 2009

Nasyid Izzatul Islam – Rabithoh

Salam...
Alhamdullilah masih di beri Nafas untuk meneruskan kehidupan yang aman ini...siang tadi lepas saja bersenam & b'sarapan ambil sedikit masa tengok-2 email and sebelum nak kemas rumah saja cari lagu..
nak ada semangat org cakap...
cari-2 terjumpa lagu ni..
actully today is my frist time dengar lagu ni..
so sweet,calm,and rasa tersentuh hati ni..
so nak share Lirik lagu ni...
selamat menghayati

huu..huu..huu..

huu..huu..huu..

sesungguhnya Engkau tahu
bahwa hati ini tlah berpadu
berhimpun dalam naungan cintaMu

bertemu dalam ketaatan
bersatu dalam perjuangan
menegakkan syariat dalam kehidupan

sesungguhnya Engkau tahu
bahwa hati ini tlah berpadu
berhimpun dalam naungan cintaMu

bertemu dalam ketaatan
bersatu dalam perjuangan
menegakkan syariat dalam kehidupan

kuatkanlah ikatannya
tegakkanlah cintanya
tunjukilah jalan-jalannya

terangilah dengan cahyaMu
yang tiada pernah padam
ya Robbi bimbinglah kami…

huu..huu..huu..
huu..huu..huu..

rapatkanlah dada kami
dengan karunia iman
dan indahnya tawakkal padaMu

hidupkan dengan ma’rifatMu
matikan dalam syahid di jalanMu
Engkaulah pelindung dan pembela

rapatkanlah dada kami
dengan karunia iman
dan indahnya tawakkal padaMu

hidupkan dengan ma’rifatMu
matikan dalam syahid di jalanMu
Engkaulah pelindung dan pembela

kuatkanlah ikatannya
tegakkanlah cintanya
tunjukilah jalan-jalannya

terangilah dengan cahyaMu
yang tiada pernah padam
ya Robbi bimbinglah kami…
ya Robbi bimbinglah kami…
ya Robbi bimbinglah kami…

Huu…uu…uu…

current mood: Happy! ^_^


No comments: